پروژه ها و آسانسور کارگاهی
آوریل 26, 2021
نحوه محاسبه تناژ آسانسور کارگاهی
نحوه محاسبه تناژ آسانسور کارگاهی
می 1, 2021
نمایش همه

دستورالعمل های ایمنی آسانسور کارگاهی

دستورالعمل های ایمنی آسانسور کارگاهی

از محبوبترین وسایلی که در حوزه صنعت به کار برده می شود ، آسانسور کارگاهی می باشد که می تواند با افزایش بازده پروژه به شما خدمت رسانی کند . آسانسورهای کارگاهی موجب سرعت دهی بیشتر به انجام پروژه می شوند و کیفیت کار را بالا برده و موجب تسهیل در امر جابه جایی بارها و نفرات می شوند . در این مقاله می خواهیم به امنیت پروژه با استفاده از آسانسورهای کارگاهی بپردازیم .

امنیت پروژه با آسانسور کارگاهی

آسانسور کارگاهی از جمله ایمن ترین تجهیزات برای جابه جایی بار و نفرات می باشد . در صورتی که در استفاده از این وسیله تمامی اصول و استاندارد ها رعایت شود ، جابه جایی امنی را به کارکنان پروژه فراهم می کند .

راه هایی مختلفی وجود دارد که به وسیله ی آن ها می توان موجب امنیت حضور آسانسور کارگاهی در پروژه شد . یکی از راه هایی که موجب امن شدن پروژه می شود ، استفاده از متخصصین مجرب در خصوص نصب و بازرسی آن ها می باشد که بازده بی نظیری در امنیت پروژه ایجاد می کند .

در صورتی که آگاهی بیشتری در مورد آسانسور های کارگاهی داشته باشیم می توانیم انتخاب درست و بهتری داشته باشیم و کیفیت پروژه بالاتر می رود . تیم با تجربه شرکت ایستا صدر کمک می کند تا امنیت پروژه بالاتر رود و امور مربوط به پروژه تسهیل می یابد .

دستورالعمل های ایمنی آسانسور کارگاهی

آسانسور کارگاهی چیست ؟

با توجه به توسعه ی صنایع و امور ساختمانی انواع مختلف با مدل های گوناگونی از آسانسور های کارگاهی به وجود آمدند که کارها را برای سازندگان تسهیل نمایند . از طرف دیگر مدرنسازی شهر ها موجب شده تا سازندگان به تجهیزاتی که موجب تسریع در روند کار می شود نیاز پیدا کنند .

برج ها و ساختمان های بلند و مدرنی که در شهرها به چشم می خورند هر کدام با به کاربردن آسانسورکارگاهی در امر ساخت و ساز ساخته شدند . در واقع می توان گفت که در صورتی که آسانسور کارگاهی وجود نداشته باشد ساخت برج ها و ساختمان ها مرتفع غیر ممکن می شود . این تجهیزات کاربردی موجب می شوند تا بتوان به راحتی و به صورت ایمن و سریع در ارتفاعات جابه جا شد . استفاده از این نوع آسانسور ها تا حدود بیش از ۲۰ درصد در پروژه بازده ایجاد کند و بارها و مصالح را با جابه جایی امن و سالم نگه داشتن ، از ضرر های احتمالی در امان نگه می دارد .

بیشتر بخوانید
مهمترین دلایل ارتقاء آسانسور و بالابر کارگاهی

تاثیرات حضور آسانسور کارگاهی در پروژه

استفاده از آسانسور کارگاهی در پروژه های مختلف دارای مزایای بسیار زیادی می باشند و کاربرد فراوانی در پروژه ها دارند . به همین منظور قابلیت و مزایای آن برای جلب توجه بیشتر سازندگان در پروژه ها افزایش یافته است .

مزایا

حرکت آسانسور کارگاهی با نیروی محرکه خود از جمله مزیت های آن ها در حوزه صنعت می باشد که دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد . این نیرو از طریق سوخت و نیروی الکتریکی تامیین می شود . آسانسور های کارگاهی دارای عملکردی خود محور می باشند زیرا برای تامین سوخت نیازی به تجهیزات مجزا ندارند .

استفاده از آن ها در پروژه ها سرعت بالایی را در جابه جایی ارائه می دهند . سرعت آسانسور های کارگاهی معمولا از ۲٫۰ متر در ثانیه تا ۶٫۰ متر بر ثانیه متغیر می باشد و در نتیجه مشتری قادر است با توجه به سنجش معیارهای گوناگون و نوع پروژه یکی از انواع آن را انتخاب نماید .

این ماشین آلات به دلیل فراهم نمودن امنیت زیاد از آسیب احتمالی که امکان دارد برای مصالح ایجاد شود جلوگیری می کنند و تا حدود زیادی در کاهش هزینه ها موثر می باشند . استفاده از این وسیله در هر نوع آب و هوایی امکان پذیر می باشد و در نتیجه می توان با آسودگی خاطر در شرایط جوی مختلف آن را به کار برد و از سرعت وزش باد و برف و باران و …. هراسی نداشت . آسانسورهای کارگاهی از جمله پر کاربردترین وسیله ها در صنعت می باشند زیرا به نسبت وسیله هایی با کارکرد مشابه دارای مزیت های خاصی می باشند که عملکرد آن ها را متفاوت کرده است .

بیشتر بخوانید
اجاره آسانسور کارگاهی

نکات ایمنی آسانسور کارگاهی

باید به این نکته توجه داشت که آسانسورهای کارگاهی به همان اندازه که پر کاربرد و موثر می باشند به همان میزان نیز می توانند دارای تاثیرات مخرب و آسیب زایی در پروژه باشند . این شیوه از عملکرد بستگی به انتخاب و کارکرد صحیح آسانسور کارگاهی دارد . بنابرین سازندگان می توانند با انتخاب مناسب این وسیله و همچنین مشورت کردن با کارشناسان مجرب تا حدود زیادی این خطرات را کاهش دهند . علاوه بر این ها در صورتی که آگاهی افراد در زمینه ایمنی آسانسور کارگاهی افزایش پیدا کند ، می توانند تا حدود زیادی از بروز صدمات جدی جلوگیری نمایند .

آسانسور کارگاهی دارای قطعات بسیاری می باشند که موجب افزایش ایمنی این وسیله می شوند اما با این وجود باز هم نمی توان از اهمیت شناخت و عمل به نکات ایمنی چشم پوشی کرد .

اولین نکته ایمنی  :

اولین نکته ای که برای جلوگیری از صدمات در آسانسور کارگاهی تاثیر بسزایی دارند ، مجهز نمودن آسانسور به کپسول آتش نشانی می باشد . علاوه بر این لازم است تا نحوه ی کارکردن با تجهیزات ایمنی به پرسنل آموزش داده شود تا بتوانند در هنگام وقوع حادثه از صدمات احتمالی پیشگیری نمایند .

دومین نکته ایمنی :

 باید به این نکته توجه داشت که ابعاد و اندازه کابین در هنگام نصب با ابعاد چاهک متناسب باشند تا مشکلی در عملکرد آن ها ایجاد نشود . شرکت ایستا صدر با قرار دادن متخصصین مجرب در کنار شما ، شما را از تمامی نکات ایمنی مطلع می سازد و بدین وسیله موجب افزایش بازده کار شما می شود .

بیشتر بخوانید
اورهال کردن آسانسور کارگاهی

نگهداری صحیح و حفاظت از آسانسورهای کارگاهی

با نگهداری درست از آسانسور های کارگاهی ، می توان حداکثر کارکرد از آن را داشت و در نتیجه بیشترین استفاده را از سرمایه گذاری خود در حوزه صنعت برد .

اولین نکته برای نگهداری صحیح از آسانسور کارگاهی این است که ابتدا تکنولوژی حرکتی آسانسور کارگاهی را بشناسیم و به تبع آن نکات لازم برای نگهداری مناسب را انجام دهیم .

به عنوان مثال سیستم حرکتی کششی به وسیله ی وینچ انجام می شود ، بنابرین نیاز به حضور متخصص در کنارتان هست تا کارکرد صحیح آسانسور کارگاهی را به طور صحیح ممکن سازد .

دومین نکته پیدا نمودن شناخت کامل از میزان ظرفیت آسانسور کارگاهی می باشد . این شناخت با کمک نمودارهای تشخیص ظرفیت که از طرف برند سازنده ارائه می شود ، امکان پذیر می باشد و به افراد در رعایت استاندارد ها کمک می نماید . بنابراین لازم است که باربری به وسیله ی آسانسور کارگاهی متناسب با ظرفیت آن ها باشد .

شرکت ایستا صدر نگهداری صحیح از آسانسور کارگاهی را با ارائه خدمات پس از فروش آسان می سازد و شما می توانید پاسخ هر گونه سوال  را که در مورد ایمنی و حفاظت از آسانسو کارگاهی و بالابر کارگاهی داشتید از مشاورین مجرب با شماره ۰۴۱۳۶۳۰۷۶۲۶ مشاوره دریافت نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + شانزده =

Shares