آسانسور کارگاهی

آسانسور کارگاهی

امروزه محیط های کارگاهی و کارخانه ای به سبب افزایش حجم کاری، وسعت زیادی پیدا کرده اند و در نتیجه این موجب شده تا گاه لازم باشد افراد، تکنسین ها و تجهیزات و مصالح برای کار در ارتفاع و یا هم سطح سازی با یک مکان به نقاط بالاتری فرستاده شوند. آسانسور کارگاهی و یا بالابر ها تجهیزاتی هستند که این امر را برای ما میسر ساخته و در حال حاضر در کارگاه ها، ساختمان های در حال ساخت، سد ها، پالایشگاه ها، پتروشیمی ها و سکوهای نفتی مورد استفاده قرار می گیرند. بالابر کارگاهی که برای حمل بار و حمل افراد مورد استفاده قرار می گیرند فرآیند ساخت و ساز را سرعت می بخشند. مکانیزم حرکت این بالابرها با بالاکشنده ها، جرثقیل ها و لیفتراک ها متفاوت است و تقریبا عملکردی شبیه به آسانسور است که محیط های آپارتمانی دیده ایم اما ظرفیت، ایمنی و ظاهر متفاوتی دارد. این آسانسورها معمولا از نیروی محرکه یک موتور الکتریکی برای حرکت عمودی استفاده می کنند.

اجزای مهم در ایمنی آسانسورهای کارگاهی

آسانسورهای کارگاهی به دلیل استفاده در محیط های شلوغ و با رفت و آمد زیاد و تعداد دفعات استفاده از آنها و همچنین به علت وزن زیاد بارهایی که در آنها قرار می دهند باید دارای ایمنی بسیار بالایی باشند. از این رو در تمام این آسانسورها تجهیزات ایمنی قرار می دهند.

  1. حفاظ اطراف آسانسور: این حفاظ محدوده کابین آسانسور را مشخص می کند و محل قرار گیری اتاقک را نشان می دهد. حفاظ پیرامون آسانسور از ورود افراد و یا تجهیزات به محدوده اتاقک جلوگیری می کند
  2. نرده امگا: محل ورود و خروج افراد و بار که دارای یک نرده است و با بالا و پایین کشیده آن مسیر باز و یا بسته می شود. این نرده از ورود افراد و اشیا در هنگام حرکت آسانسور به داخل اتاقک و مسیر حرکت آن جلوگیری می کند.
  3. سوئیچ های ایمنی (لمینت سوئیچ): در ابتدا و انتهای مسیر حرکت آسانسور سوئیچ های ایمنی را قرار می دهند. اما نکته مهم نصب این لمینت سوئیچ ها بر روی درب کابین اسانسور است. نصب این سوئیچ ها از بروز حوادثی مانند سقوط کابین جلوگیری می کند.
  4. محدودکننده های انتهای مسیر: آسانسورها بدون این قطعه ممکن است در هنگام بالا رفتن به هر دلیلی مانند عمل نکردن لمینت سوئیچ ها توقف نکرده و پس از خارج شدن از حفاظ، سقوط کنند. محدودکننده ها قطعاتی مکانیکی هستند که باعث پایان یافتن حرکت آسانسور شده و از سقوط کابین جلوگیری می کنند.
  5. پاراشوت: یک سیستم جلوگیری از سقوط است که پس از نصب آسانسور با حضور مسئول کارگاه و تکنسین های آسانسور تست و چگونگی عملکرد آن آموزش داده می شود.

آسانسورهای کارگاهی tcch

آسانسورهای کارگاهی بر اساس ظرفیت های مختلفی طراحی و با توجه به نیاز مشتریان در اندازه های متفاوتی عرضه می شوند. فاکتورهایی مانند وزن قابل تحمل، سرعت حرکت، حداکثر ارتفاع قابل دسترسی، ایمنی و مکانیزم مورد استفاده در قیمت تمام شده آن موثر است. آسانسورهای تولید شده در شرکت TCCH در سه ظرفیت ۱۵۰۰،۲۰۰۰،۲۵۰۰ کیلوگرمی و با سرعت های مختلفی تولید می شوند. این آسانسورها قابلیت رسیدن تا ارتفاع ۱۵۰ متری را دارا می باشند. مهندسین شرکت TCCH با استفاده از الکتروموتورهای دوبل موتوژن و سیستم ترمز هوشمند الکتریکی آسانسورهای با کمترین ضربه را تولید می کنند. این موجب جلوگیری از آسیب به موتورها، افزایش طول عمر دستگاه و کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات می شود. همچنین به دلیل استفاده از قطع کننده های میبینم و ماکزیمم ارتفاع، امکان بروز سوانح مانند سقوط به میزان زیادی کاهش می یابد.

شرکت سرمایه گذاری صنعتی ایستا صدر (TCCH)  یکی از بهترین تولید کننده های آسانسور کارگاهی در ایران است که می تواند آسانسورهایی با ظرفیت های بالا را تولید و در داخل و خارج از ایران نصب کند. این شرکت به منظور افزایش رضایت مشتریان، دستگاه های خود تا ۶ ماه گارانتی کرده و موفق به کسب گواهینامه ISO 9001-2008 شده است.

بالابر کارگاهی

مشخصات فنی آسانسور کارگاهی TCCH

– در خصوص ایجاد فضای باز کابین جایگرینی تابلو برق در ابعاد ۳۲*۱۰۶*۵۲ در خارج ار کابین طوری تعبیه شده که فقط ورودی درب تابلو به داخل کابین باز شو می باشد.

-تابلو برق اینورتری دارای یک عدد کلید برق ورودی به قدرت ۶۳ آمپر با اهرم دستی در دسترس اپراتور می باشد.

-مانیتور (HMI) هفت اینچ برای انتخاب محل کنترل دستگاه و نمایشگر خطاهای احتمالی و مشخصات دستگاه و محل استقرار المانهای امرجنسی و نکاتی در خصوص شرکت می باشد.

-کلید استپ امر جنسی اضطراری جهت استفاده در مواقع ضروری جهت توقف دستگاه در دسترس اپراتور تعبیه شده است.

-پاراشوت مکانیکی مجهز به آژیر و بیزر آلارم که نشانگر پاراشوت شدن دستگاه بودن بوده و با هشدار خود پاراشوت شدن دستگاه را به اپراتور اطلاع رسانی می کند.

-غیر از نمایشگر HMI چراغ های سیگنال جهت نمایش برق ورودی در دروی تابلو تعبیه شده اند.

-کابین دارای چراغ روشنایی با کلید و پریز ۲۲۰ ولت می باشد.

-سیستم اینورتری دستگاه هر کدام در قدرت های مختلف نسبت به تناژ دستگاه تولید شده در روی تابلوهای برق سوار می شوند.

جهت مشاوره فنی می توانید با تیم فنی ایستا صدر تماس حاصل فرمایید.

 

نویسنده : شیدا ربیعی

 

Shares