انواع آسانسور
راهنمای انتخاب نوع آسانسور مورد نیاز شما
آگوست 8, 2021
مشکلات رایج بالابر کارگاهی
عیب یابی مشکلات رایج بالابر کارگاهی
آگوست 19, 2021
نمایش همه

انواع مختلف بالابرهای ساختمانی

انواع بالابر ساختمانی

بالابرهای ساختمانی از نظر اندازه و ظرفیت وزن متفاوت هستند. آنها در محل ساخت و ساز به عنوان وسیله ای برای بالا بردن وسایل و افراد ، بسته به طراحی ، گاهی با هم و گاهی جداگانه استفاده می شوند. هنگام انتخاب بالابر ساختمانی ، نیازهای بالابر باید مشخص باشد ، بنابراین مناسب برای کار انتخاب می شود. بالابری که برای تحمل وزنی که برای آن استفاده می شود ایجاد نشده است می تواند پرسنل را در معرض خطر قرار دهد و کل کار را به خطر بیندازد.

آیا بالابر است یا آسانسور؟

اصطلاح بالابر می تواند به اصطلاح buckhoist ، platform ، آسانسور انسانی ، یا آسانسور صنعتی/ساختمانی اشاره داشته باشد و همه انواع مختلفی از بالابرهای ساختمانی هستند که یک هدف را ارائه می دهند-حمل و نقل مواد به صورت عمودی. هر کدام بسته به اندازه و قدرت می توانند بارهای متفاوتی را تحمل کنند. با این حال ، همه نمی توانند نفر را حمل کنند.

صرف نظر از نامی که بر آن می گذارند ، یک بالابر یا آسانسور باید بتواند با خیال راحت موقعیت خود را انجام دهد. فضای موجود ، محدودیت وزن و حتی آب و هوا همگی در انتخاب بالابر مناسب محل ساخت و ساز موثر هستند.

چطورکار می کنند

بالابرها طوری طراحی شده اند که بارها را به صورت عمودی حمل می کنند و بسته به حجم کار در هر اندازه ای تولید می شوند.

اغلب یک بالابر کارگاهی از یک یا چند قفس یا ماشین تشکیل شده است و می توان آن را با مکانیزم چرخ بلند یا طبل با استفاده از طناب یا زنجیر اداره کرد. بیشتر اوقات ، بالابرهای امروزی با سیستم قفسه و پینیون حرکت می کنند تا اجسام یا افراد را به صورت عمودی بالا و پایین ببرند و می توانند با سیستم های گاز ، برق یا هوای تحت فشار و گاهی حتی به صورت دستی تغذیه شوند.

انواع بالابرها

بالابرهای ساختمانی عمومی

آسانسورهای ساختمانی عمومی کمک آسانسور را در هر دو ، از میانه تا ساختمانهای بلند ساختمان ، ارائه می دهند. غالباً به شکل آسانسور صنعتی یا آسانسور ، آنها می توانند صدها تا هزاران پوند مواد و پرسنل را حمل کنند. جنرال به سادگی یک اصطلاح است که اکثر آسانسورها ، بالابرها و آسانسورهای صنعتی را با هم ترکیب می کند.

بالابرهای مواد

همانطور که به نظر می رسد ، بالابرهای مصالح در صورت نیاز مصالح ساختمانی را حمل می کنند ، اما نه پرسنل. در صورت لزوم می توان آنها را در فضاهای کوچک با وزن سبک تر استفاده کرد و بالابرهای بزرگتر برای فضاهای بزرگ معمولاً هزاران پوند حمل می شوند. اگرچه وسوسه کننده است ، اما اگر بالابر فقط برای مصالح ساخته شده است ، هرگز آن را با پرسنل ترکیب نکنید.

بالابرهای کششی

بالابرهای کششی با داربست های معلق برای بالا و پایین آوردن داربست کار می کنند. اینها کوچکتر هستند و می توانند به راحتی در محل کار منتقل شوند تا در مناطق مختلف استفاده شوند. آنها در اندازه های مختلف با ظرفیت های مختلف وزن ایجاد می شوند.

آسانسور صنعتی یا Man-Lift

آسانسور صنعتی دارای قطعات پیچیده تری است و توانایی های احتمالی آن برخلاف آسانسور اصلی ساختمانی است. به همین دلیل ، آنها اغلب برای یک کار یا مکان خاص طراحی شده اند. توانایی حمل مصالح و پرسنل آنها را به یک انتخاب عالی و مفید برای محل ساخت تبدیل می کند.

Man-Lift

آسانسور از یک ماشین ، اغلب یک قفس و یک برج تشکیل شده و با طراحی قفسه و پینیون اداره می شود. این طراحی آنها را برای شرایط نگهداری و مناطق کم تردد کارآمد و مناسب می کند. از آنجا که آسانسورهای سرنشین محکم هستند ، برای حمل و نقل ایمن پرسنل بهترین هستند.

متعلقات آسانسور Man-Lift

برای ایمنی بیشتر ، سازوکارهایی وجود دارد که می توان آنها را در آسانسور کارگاهی تعبیه کرد. سیستم های هشدار دهنده برای مواقع اضطراری ، تلفن ها و مکانیزم های کاهش اضطراری همه امکانات اضافی برای حفظ ایمنی آسانسور و حفاظت پرسنل در صورت لزوم خروج سریع ، همراه با هشدارهای اضطراری و اضافه بار برای حفاظت است.

آسانسور صنعتی با اهداف خاص

آسانسور صنعتی با اهداف خاص طراحی شده است و می تواند به محیط های غیر معمول یا پیچیده خدمت کند.

محیط های شیمیایی

هنگام انتخاب سازنده بالابر ساختمانی خود ، عاقلانه انتخاب کنید. مصالح مورد استفاده در زندگی آسانسور صنعتی شما و ایمنی پرسنل شما بسیار مهم است و به حفاظت و دوام بیشتری در محیط های شیمیایی نیاز دارد. هنگامی که آسانسور ساختمانی با مواد مناسب ساخته شود ، قادر به مقاومت در برابر شرایط شیمیایی و آب و هوای سخت است که هر دو می توانند بخشی از یک محل ساخت و ساز باشند.

محیط خطرناک

کار در یک محیط خطرناک مانند پالایشگاه ، معدن یا محل ذخیره سازی با مواد خطرناک نیاز به آسانسور صنعتی مخصوص برای حفظ ایمنی پرسنل دارد. هنگام انتخاب آسانسور برای چنین محیطی ، مطمئن شوید که با توجه به این خطرات ساخته شده و طراحی شده است.

سکوی حمل و نقل

سکوی تبدیل یک ردپای کربنی کوچکتر را به جا می گذارد زیرا نسبت به بالابر ساختمانی سنتی به قدرت کمتری نیاز دارد و اگر بتواند به هدف مورد نیاز برسد ، یک انتخاب عالی است. این پلت فرم می تواند به اندازه یک بالابر ساختمانی یکسان وزن داشته باشد و از مواد یکسانی ساخته شده است.

آنها بی صدا هستند ، نصب آنها آسان است ، نیازی به جرثقیل ندارند و عموماً با هزینه کمتری نسبت به بالابر سنتی ارائه می شوند.

اجاره یا خرید بالابر

به خاطر داشته باشید که در نظر گرفتن انواع مختلف بالابرهای ساختمانی از اسامی به جای یکدیگر استفاده می شود و هزینه ها بسیار متفاوت خواهد بود. آنچه مهم است یافتن بالابر مناسب شرایط شما و همچنین یافتن آن با قیمتی است که می توانید از عهده آن برآیید.

تعیین اینکه آیا یک بالابر اجاره می دهید یا خریداری می کنید بستگی به توانایی شرکت و مدت زمان نیاز به آسانسور دارد. همچنین ، اینکه آیا از بالابر ساختمان دوباره استفاده می شود یا خیر ، در تصمیم گیری تفاوت ایجاد می کند. برای موقعیت موقت که به زودی پایان می یابد ، احتمالاً اجاره بهترین گزینه است. برای یک آسمان خراش که سالها طول می کشد تا تکمیل شود ، احتمالاً خرید لازم است.

هنگامی که زمان تصمیم گیری فرا رسیده است ، با متخصصان سازنده بالابر سازنده ساخت و ساز صحبت کنید. شرکت ایستا صدر در تمام نیازهای بالابر ساختمانی شما تخصص دارد. انتخاب بین آسانسور صنعتی ایمن و قابل اعتماد ، آسانسور یا سکویی را نمی توان به سادگی در نظر گرفت. هنگامی که صحبت از ایمنی محل کار می شود ، تنها بهترین مصالح و کیفیت ساخت قابل قبول است. در ایستا صدر ، ما پشت نام خود ایستاده ایم و شهرت عالی ما گویای آن است. می توانید به ما اعتماد کنید تا با شرکت شما همکاری کنیم تا بهترین بالابرهای ساختمانی را متناسب با پروژه و نیازهای شما ارائه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + چهار =

Shares